ХАОС У ФРАНЦУСКОЈ, ОПСАДА ПАРИЗА: Пољопривредници почели блокаду ауто-путева, 15.000 полицајаца спремно да реагује
ФРАНЦУСКИ пољопривредници на тракторима започели су блокаду неколико ауто-путева код Париза.
Фото: Профимедиа
Прошлог петка на улицама је било 17.500 пољопривредника и извршено је 113 блокада.
БФМ ТВ јавља да су блокиране саобраћајнице у региону Ил де Франс.
Фармери који захтевају мере државне помоћи одржавају протесте у 40 комуна у Француској, јавила је телевизија БФМТВ, позивајући се на неименовани извор у Националној полицији.
У извештају се наводи да су до јутрос организовани протести у 40 насеља широм земље.
Влада је саопштила да ће данас бити мобилисано 15.000 припадника полиције да спречи улазак трактора у „Париз и веће градове”.
Лидери синдиката најавили су раније да ће блокирати путеве којима се улази у Париз и друге веће градове.
Француско Министарство унутрашњих послова саопштило је да неће дозволити потпуну блокаду путева и да планира да распореди 15.000 полицајаца и припадника жандармерије, како би спречило ремећење јавног реда, пренео је ТАСС.
Ситуација се додатно закомпликовала протестима таксиста, који нису сагласни са новим правилима за превоз болесних лица. Таксисти су заузели све траке на путевима и возе минималном брзином и тако успоравају саобраћај.
О ситуацији са пољопривредницима ће председник Француске Емануел Макрон да разговара са Саветом министара.
(БФМТВ/Агенције)
ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - "Степинчево" између верског култа и политичког терета
ЈОШ се није стишала бура око усташког пира на дочеку рукометаша, обележеног Томпсоновим песмама које глорификују НДХ, а из Загреба стижу нове провокације које буде авети прошлости.
11. 02. 2026. у 20:13
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)