ЛОВ НА ТЕРОРИСТЕ У ИСТАНБУЛУ: Ухапшене две особе осумњичене за напад у цркви, приведено још 47 (ФОТО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

29. 01. 2024. у 01:17

ТУРСКЕ власти ухапсиле су двојицу наоружаних нападача који су осумњичени да су данас убили једну особу током службе у католичкој цркви у Истанбулу, рекао је турски министар унутрашњих послова Али Јерликаја.

ЛОВ НА ТЕРОРИСТЕ У ИСТАНБУЛУ: Ухапшене две особе осумњичене за напад у цркви, приведено још 47 (ФОТО)

Фото Танјуг/АП

Он је рекао да је полиција извела више од 30 рација и привела 47 особа у вези са тим нападом.

Јерликаја је навео да је у нападу на италијанску католичку цркву Санта Марија убијен један турски држављанин који је био на мети наоружаних људи, пренео је Ројтерс.

Јерликаја на платформи X није навео мотив напада и није открио ко је извео напад.

Министар је рекао да су двојица нападача носили маске и да су били присутни с верницима током недељне молитве.

Исламска држава преузела је одговорност за тај напад у објави на Телеграму, наводећи да је напад одговор на позив вођа ИС да се циљају Јевреји и хришћани.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти

МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.

12. 02. 2026. у 09:41

Коментари (0)

ЗА ЦЕЦУ ОПЕТ - ШИПАК! Зашто јој ни ове године не дају Ушће 3? Терминчић звани Видовдан - да се неко смилује