"НЕМАЧКА НИЈЕ СПРЕМНА ДА СЕ БРАНИ ОД РУСКЕ ПРЕТЊЕ": Писторијус на мукама, страхује од ескалације ситуације у Европи

Дејана Калинић
Дејана Калинић

27. 01. 2024. у 10:43

НЕМАЧКА није спремна да се одбрани од руске претње, пише "Телеграф", позивајући се на речи немачког министра одбране Бориса Писторијуса, који је изјавио да Берлин није у стању да се избори с безбедносним проблемима са којима ће се Европа суочити у будућности.

НЕМАЧКА НИЈЕ СПРЕМНА ДА СЕ БРАНИ ОД РУСКЕ ПРЕТЊЕ: Писторијус на мукама, страхује од ескалације ситуације у Европи

Foto: AP Photo/Michael Sohn

"Да ли смо озбиљно спремни да бранимо ову земљу у ванредним ситуацијама? И ко смо то 'ми'? Ова дебата се мора водити", рекао је Писторијус недавно на војној академији у Хамбургу.

Упозорио је и да мир у Европи више није загарантован, будући да се, како каже, улога Бундесвера променила усред нових безбедносних изазова са којима се суочавају Немачка и њени савезници из НАТО-а, пренео је РТ Балкан.

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

СТВАРНО НЕ ЗНАМ ШТА ЈЕ ЊЕМУ ПРОБЛЕМ: Емина Јаховић о односу са Сашом Ковачевићем - открила и зашто не жели да пева на турском