ПУТИН ДОНЕО НОВИ УКАЗ: Овим ће се заштити имовина бивше Руске империје и СССР у инострантву

ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин потписао је указ о издвајању средстава за правну заштиту непокретне имовине Русије, бивше Руске империје и бившег СССР-а у иностранству.

ПУТИН ДОНЕО НОВИ УКАЗ: Овим ће се заштити имовина бивше Руске империје и СССР у инострантву

Foto: Tanjug/AP

Субвенција за те намене биће додељена Предузећу за управљање имовином у иностранству које је део Управе за послове председника Русије. Средства су намењена за покривање трошкова повезаних са „тражењем непокретне имовине Русије, бивше Руске империје, бившег СССР-а у иностранству, прописном легализацијом права и правном заштитом те имовине“.

Према уредби из 2015. године, Управа за послове председника Русије и Министарство спољних послова у оквиру своје надлежности треба да организују тражење, регистрацију и заштиту непокретности Русије у иностранству. За то се издвајају субвенције које могу да добију организације подређене Управи. Међутим, од 2021. године правила о субвенцијама су измењена.

Новим указом враћају се субвенције и именује се конкретно овлашћено предузеће које ће се бавити тим питањем.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

СТРАШАН МЕЧ АУСТРИЈЕ И АЛЖИРА! Марко Арнаутовић стрелац, обе селекције обезбедиле оно што су желеле!