ОБУСТАВЉА СЕ НАСТАВА У ПОЈЕДИНИМ РЕГИЈАМА НЕМАЧКЕ? Масовни протести пољопривредника изазвали општи колапс система у држави

Дејана Калинић
Дејана Калинић

08. 01. 2024. у 11:57

ЗБОГ масовних протеста пољопривредника у Немачкој, осим што је редовни саобраћај обустављен, у појединим школама ће бити отказана и настава, пишу немачки медији.

ОБУСТАВЉА СЕ НАСТАВА У ПОЈЕДИНИМ РЕГИЈАМА НЕМАЧКЕ? Масовни протести пољопривредника изазвали општи колапс система у држави

Фото: ЕПА

Наиме, због поремећаја у саобраћају изазваних протестима пољопривредника, у Саксонији је донета одлука о повременој обустави школе, јавио је Билд.

Ситуација је посебно критична у Ерзгебиргскреису. Ту је локални јавни превоз обустављен у понедељак, али су такође и школски аутобуси отказани.

Како пишу медији, школе би овде могле остати затворене док траје један од најмасовнијих протеста у послератној историји Немачке, али би хитна помоћ за децу, посебно ону у основним школама, била доступна, без обзира на хаотично стање.

Зашто се протестује?

Паори су отпочели блокаде због најављених резова у немачком буџету за пољопривреднике. Том одлуком владе, која је донесена након што је Уставни суд забранио Савезној влади да се задужује, настала је "рупа" од 17 милијарди евра за бројне субвенције.

- Ситуација је довољно била тешка, а порези на пољопривредни дизел и возила били су последња кап која је прелила чашу. Последњих година само смо постали робови бирократије - поручио је пољопривредник и вођа састанка Роберт Илихман.

Забринуте и безбедносне службе

Због могуће ескалације ових протеста пољопривредника и њихове радикализације забринуте су и безбедносне службе.

- Ово је опасно, тренутно смо забринути да ће протести заживети сами по себи. Биће веома масовни данас, вероватно највећи протест у послератној историји - истакао је службеник државне безбедности за "Билд".

БОНУС ВИДЕО: ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи

КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи

ЛЕГЕНДАРНИ глумац и један од омиљених комичара бивше Југе, Миодраг Петровић Чкаља забављао је генерације гледалаца. "Паја и Јаре", "Камионџије", "Сервисна станица", "Љубав на сеоски начин", Врућ ветар", "Пут око света" су само нека од остварења у којима је играо и изазивао код људи једну од лепших емоција - смех.

01. 01. 2026. у 12:31

Коментари (0)

ТОЛИКО ЈЕ ФЕНОМЕНАЛАН...ОВО ЈЕ ТУЖАН ДАН! Чланови куће славних о повреди Николе Јокића