АДВОКАТ ЕПШТАЈНОВИХ ЖРТАВА: Принц Ендрју мора да сведочи под заклетвом
БРИТАНСКИ принц Ендрју мора да сведочи под заклетвом о својој улози у случају који се односи на сексуалног предатора Џефрија Епштајна, поручио је данас адвокат неких од жртава Спенсер Кувин.
Фото Принтскрин
-Знам да је Ендрју дао интервју. Био је то катастрофалан интервју који је за њега прошао ужасно. Али он мора да одговара за оно што сада излази и своју улогу у свему овоме, рекао је Кувин, преноси Гардијан.
Према његовим речима, Ендрју то треба да уради, “не у телевизијском интервјуу за медије, већ под заклетвом, под казном за кривоклетство, било да се ради о Лондону или САД”.
Позив за сведочењем долази након што је Ендрју више пута поменут у документима које је амерички суд објавио претходних дана.
Документа се односе на грађанску парницу коју је 2015. године покренула Вирџинија Џуфри, која тврди да су је Епштајн и његова партнерка Гилејн Максвел користили као “сексуалну робињу”.
Она је тужила Максвел због изјава у којима ју је назвала лажовом.
Документа показују да је Ендрју недеље проводио у вили у Палм Бичу, на Флориди, у власништву Епштајна, који је умро 2019. године док је чекао суђење за трговину људима.
Најновија серија докумената покренула је нова питања о принчевом понашању и пријатељству са Епштајном, које датира из 1999. године.
Она такође указују на неслагања између Ендрјуа и Максвел, за коју је принц раније рекао да га је упознала са Епштајном.
Кувин, који тренутно заступа четири Епштајнове жртве, рекао је да је сада време да принц да сведочи, под заклетвом, како би “поправио ситуацију”.
“Друга опција је да нестане из очију јавности због онога што је изашло“, рекао је Кувин.
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо
ТУЖИ ВЛАДУ САД: Муж Ешли Бебит коју је полиција Капитола убила 6. јануара 2021.
06. 01. 2024. у 23:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)