ПУТИН ПОТПИСАО ВАЖАН ДОКУМЕНТ: Сви странци који се боре на страни Русије моћи ће да остваре ово право
РУСКИ председник Владимир Путин данас је потписао декрет који омогућава страним држављанима који се боре на страни Русије у Украјини да добију руско држављанство за себе и своје породице.
Фото: Профимедиа
Мера омогућава онима који су потписали уговоре током оног што Москва назива "специјалном војном операцијом" у Украјини да се пријаве за руске пасоше, као и њихове супруге, деца и родитељи. За то морају да предају документе који показују да су служили барем годину дана.
Држављанство ће моћи да добију и вагнеровци
То је омогућено онима који су потписали уговоре с регуларном војском и другим "војним формацијама", што се односи на групе попут плаћеника Вагнера. Москва не објављује податке о броју страних држављана који се боре на њеној страни у Украјини.
Ројтерс је раније известио о Кубанцима који су се пријавили у замену за бонусе који износе стотину пута више од просечне кубанске месечне плате и о троје Африканаца у Вагнеру, од којих је двоје погинуло.
Очекује се нова мобилизација руске војске
Америчка обавештајна служба процењује да је у рату у Украјини погинуло или повређено 315 хиљада војника, односно 90 одсто војника доступних на почетку сукоба.
Русија је у септембру 2022. регрутовала још 300 хиљада људи, у првој мобилизацији од Другог светског рата. Сматра се да би Москва могла то да понови након председничких избора у марту.
(Индеx)
БОНУС ВИДЕО:
КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ: Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПУТИН ИЗДАО ХИТНО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Сателити да лебде над територијом Украјине
04. 01. 2024. у 11:32
ШОЈГУ У НОВОГОДИШЊОЈ ПОРУЦИ: Руска војска је показала своју непобедивост
31. 12. 2023. у 17:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)