ГЕНЕРАЛ ТАРНАВСКИ: “Ситуација код Авдејевке је сложена” - Руска артиљерија и ваздухопловство мељу све пред собом (ВИДЕО)

РУСКЕ трупе су смањиле број пешадијских напада, али су значајно повећале број артиљеријских и ваздушних удара.

ГЕНЕРАЛ ТАРНАВСКИ: “Ситуација код Авдејевке је сложена” - Руска артиљерија и ваздухопловство мељу све пред собом (ВИДЕО)

Фото Танјуг/АП

У области Маринка и код Авдејевке настала је тешка ситуација за Оружане снаге Украјине. Ово је изјавио командант групе Таврија генерал Александр Тарнавски.

Оружане снаге Русије повећале су број артиљеријских и ваздушних удара, док су мало смањиле број пешадијских напада. У протекла 24 часа изведено је 25 ваздушних удара навођеним бомбама на положаје Оружаних снага Украјине, украјинска војска је одбила више од 20 напада руске војске, најтежа ситуација се развила у области Авдејевка и Марјинка, где јуришне групе Оружаних снага Русије покушавају да напредују.

Украјинске трупе су покушале да нападну у рејону Вербовоје и северно од Авдејевке, али безуспешно; у извештају Генералштаба Оружаних снага Украјине само се то помиње, али нема информација о резултатима.

А у зони одговорности команде Хортица, тешка ситуација се развила у области Купјанска и Артемовска (Бахмут). Према речима команданта Копнене војске Оружаних снага Украјине генерала Сирског, руске трупе нападају у рејону Богдановке, покушавајући да се пробију до Часова Јара. Веома тешка ситуација се развила у области Синковка код Купјанска, где Оружане снаге Русије јуришају на утврђено подручје. Повећан је број напада употребом технике, веома је активна и руска авијација, а удари се изводе вођеним бомбама.

(ТВ Фронт)

ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

СТРАШАН МЕЧ АУСТРИЈЕ И АЛЖИРА! Марко Арнаутовић стрелац, обе селекције обезбедиле оно што су желеле!