ЗЕМЉОТРЕС У ЊУЈОРКУ: Ватрогасци добили дојаву о експлозијама
СЛУЖБА за ванредне ситуације у Њујорку је данас одговорила на позив становника Рузвелт ајленда, који су пријавили потрес и "мање експлозије", а за које се сумња да је био земљотрес јачине 1,7 степени по Рихтеровој скали, преносе амерички медији.
Фото Танјуг/АП
Надлежне службе, које су изашле на терен и претражиле терен, укључујући неколико зграда, нису пронашле узрок ових дојава упућених нешто пре 6 сати ујутро по локалном времену, преноси Ен-Би-Си.
Полиција Њујорка је саопштила да се "сумња да је струјни трансформатор можда изазвао инцидент".
Потенцијалне експлозије изазвале су нестанке струје у Рузвелт ајленду, пренео је Еј-Би-Си. Амерички званичници су саопштили да се сумња да је земљотрес јачине 1,7 степени Рихтерове скале узбунио становнике Рузвелт ајленда и да је изазвао јутрошњи нестанак струје.
Геолошки завод САД известио је о земљотресу у близини Асторије у Квинсу,а за сада нема извештаја о штети или повређенима. Земљотрес је пријављен у 5:45 ујутро по локалном времену , у исто време када су стигли позиви са Рузвелт ајленда и околних области, а станари ових делова Њујорка саопштили су за америчке медије да их је пробудила јака бука и да су осетили да се зграде у којима живе "тресу".
Препоручујемо
ПАНИКА У ЊУЈОРКУ: Пријављене бројне експлозије, хеликоптери надлећу град (ВИДЕО)
02. 01. 2024. у 13:41
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)