УЖАС У КЕНИЈИ: Полиција у резервату пронашла тело човека кога је напао лав

Татјана Марковић

01. 01. 2024. у 23:44

Полиција у Кенији пронашла је данас тело човека за кога се верује да га је напао лав док се возио мотоциклом у близини националног резервата на југу земље.

УЖАС У КЕНИЈИ: Полиција у резервату пронашла тело човека кога је напао лав

Фото: Пиксабеј/Принтскрин

Припадници заједнице су обавестили полицију о напуштеном мотоциклу дуж пута у шумовитом подручју Марере у близини Националног резервата Шимба Хилс.

Полицајци су уочили отиске лавова који воде од мотоцикла до шипражја где су пронашли остатке непознатог човека, наводи се у полицијском извештају, преноси АП.

Популација лавова у Кенији опада током нешто више од једне деценије, првенствено због сукоба између људи и дивљих животиња.

Влада Кеније ставила је лавове на листу угрожених врста, са процењеном популацијом од 2.000 у 2010. години.

Новије истраживање је показало да је у овом тренутку тај број 2.489 јединки.

БОНУС ВИДЕО - КАДРОВИ КОЈИ СУ ОБИШЛИ ЧИТАВУ ПЛАНЕТУ: Спектакуларни ватромент изнад Куле Београд на дочеку 2024.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЕПСКИ СКАНДАЛ: Испливао снимак, жреб за Светско првенство намештен!? (ВИДЕО)