ЗАХАРОВА ОТКРИЛА НАЈВЕЋИ СТРАХ БОРЕЉА: Ако се то деси, ЕУ ће доживети колапс
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да високи представник Европске уније за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ страхује од колапса ЕУ уколико Украјина изгуби рат.
Foto: Profimedia
- У том случају ћете морати да признате не само свој губитак, већ и свој колапс - истакла је Захарова за ''Известију''.
Борељ је недавно изјавио да ће Русија победити у сукобу у Украјини ако Европска унија не мобилише све своје могућности.
Он је упозорио да Русија неће бити задовољна „ограниченом територијалном победом” и позвао ЕУ да се припреми за дуготрајни рат између НАТО и Русије.
БОНУС ВИДЕО
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
УКРАЈИНА ЈЕ ПАЛА НА КОЛЕНА: Стигао ултиматум који не смеју да одбију
ЛИДЕР пољске опозиционе партије Право и правда и бивши премијер Пољске Јарослав Качињски поручио је да Украјина не може бити примљена у Европску унију док не одбаци политику величања Степана Бандере, Украјинске устаничке армије и Организације украјинских националиста.
05. 07. 2026. у 07:22
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)