ПУТИН О МАКРОНУ: У једном тренутку француски председник је прекинуо везу
РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је да је француски председник Емануел Макрон прекинуо све везе с њим, али је руски председник оставио отворена врата поновном успостављању односа.
Фото: AP Photo/Thibault Camus, Pool/Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Пре рата у Украјини Макрон се представљао као преговарач између Запада и Русије. Француски председник отпутовао је у Москву недељама пре руског напада, у последњем покушају деескалације напетости, пише Политико.
Фотографије Макрона како седи на супротном крају дугачког стола у Кремљу постале су "мим" који се дели на интернету.
У четвртак, током годишње конференције за новинаре и догађаја Директна линија са Владимиром Путином, новинар француског канала ТФ1 га је питао о његовој тренутној вези са Макроном.
Путин је рекао да имају "прилично добре радне односе" и да је "спреман за даљу сарадњу са Француском" о билатералним и глобалним питањима. Али је додао:
- У једном тренутку француски председник је прекинуо везу. Нисмо ми то урадили, нисам ја. Он јесте. Ако покаже интересовање, спремни смо. Ако не, снаћи ћемо се. Имамо друге ствари да урадимо.
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)