"ЗАПАД НАТЕРАО УКРАЈИНУ ДА НАПАДА" Маск: Као приоритет би требало поставити одбрану
МИЛИЈАРДЕР Илон Маск изјавио је да је Украјина требало да пређе на одбрану, али је Запад натерао Оружане снаге Украјине да иду у напад.
FOTO: AP/Tanjug
Маск се огласио поводом изјаве америчког бизнисмена Дејвида Сакса, који је рекао да је руска војска дозволила украјинским Оружаним снагама да нападну њихове одбрамбене линије, услед чега су Украјинци претрпели огромне губитке.
По речима предузетника, сада Оружане снаге Русије врше притисак на украјинске линије у свим правцима и преузимају контролу над територијама.
- Пре неколико месеци сам саветовао да би Украјина као приоритет требало да постави одбрану, јер ко год напада утврђене положаје, претрпеће велике губитке, али Запад их је веома упорно терао у напад - написао је Маск на друштвеној мрежи „Икс“.
Оружане снаге Украјине пет месеци су покушавале да крену у офанзиву у неколико праваца, укључивши у борбе бригаде које је обучавао НАТО и наоружане страном техником. Руски председник Владимир Путин рекао је 5. октобра да је од 4. јуна противник изгубио преко 90.000 људи, 557 тенкова и скоро 1.900 оклопних возила. Он је такође констатовао да је украјинска контраофанзива заправо пропала.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ВАЗДУШНИ НАПАД НА СТАМБЕНИ КОМПЛЕКС: Израелци бомбардовали стамбене зграде у Кан Јунису
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
УКРАЈИНА МОЖЕ ИЗГУБИТИ ХАРКОВ И ОДЕСУ: Маск поново шокира предвиђањима за Кијев
13. 12. 2023. у 09:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)