АМЕРИЧКИ ПРОФЕСОР: Изјаве о застоју украјинске противофанзиве су погрешне, однос снага се померио у корист Русије
АМЕРИЧКИ политиколог, професор Универзитета у Чикагу Џон Миршајмер, на питање да ли верује да је Украјина заиста изгубила у оружаном сукобу и да то некако признају сви осим шефа Украјине Зеленског, одговорио је да се, по његовом мишљењу, однос снага у украјинској кризи сада јасно померио ка руској војсци.
Фото АП
Миршајмер је то нагласио, упркос чињеници да су многи на Западу недавно тврдили да је ситуација на фронту зашла у ћорсокак и да су било какве промене у тренутној ситуацији мало вероватне. Међутим, према мишљењу америчког политиколога, такве изјаве су погрешне.
Амерички експерт је приметио да ситуација на украјинским фронтовима ни у ком случају није ћорсокак, однос снага се променио у корист руске војске. Однос губитака тренутно не иде у корист Украјинцима, што ће у будућности допринети напредовању руских снага.
Поред тога, Миршајмер је додао да је директан доказ да је однос снага у потпуности на страни Русије и офанзива руских оружаних снага на низу деоница линије борбеног контакта и чињеница да руска војска успешно напредује.
Раније је један број водећих западних издања објавио извештаје да је ситуација у Украјини у ћорсокаку, услед чега ниједна страна оружаног сукоба није у стању да победи на бојном пољу.
(ТВ Фронт)
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)