"ОН НИЈЕ ДЕО НАШЕ ПОРОДИЦЕ" Три председника одбила заједничко фотографисање на самиту КОП28
ПРЕДСЕДНИЦИ Литваније, Летоније и Пољске одбили су данас да учествују у званичном заједничком фотографисању светских лидера на климатском самиту КОП 28 у Дубаију, у Уједињеним Арапским Емиратима, због присуства белоруског председника Александра Лукашенка.
Фото: Танјуг/АП/Mahmoud Khaled
- Председник Пољске Анџеј Дуда није позирао за групну фотографију учесника климатског самита КОП28 у Дубаију.Разлог је присуство диктатора Белорусије Александра Лукашенка. Ни председници Литваније и Летоније Гитанас Науседа и Рдгарс Ринкевичс нису позирали са председником Анџејем Дудом - саопштила је шеф кабинета пољског председника Гражина Игначак Бандих на платформи X, пеноси пољска агенција ПАП.
Шефовима држава и влада који су се окупили у Дубаију на климатским преговорима УН придружио се и Лукашенко, којег челници Европске уније (ЕУ) оптужују за репресију против белоруске опозиције и за савез са Русијом која је извршила агресију на Украјину.
- Било би лицемерно стати раме уз раме са лидером земље која је постала позадинска база за руску агресију на Украјину и разговарати о будућности света и климатским променама као да то није ништа - рекао је Науседа.
Он је додао да се заједничка фотографија зове и "породична" и да Лукашенко "није део наше породице“.
Литванија и Летонија, две бивше совјетске републике, међу најжешц́им су руским критичарима и заговорницима повец́ања масовне војне помоц́и Кијеву. Две земље и Пољска оптужиле су власти у Минску да стоје иза масовног прилива миграната у ЕУ, у покушају да дестабилизују регион.
БОНУС ВИДЕО:
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ СТРАНИХ МЕДИЈА: Председник Вучић у Дубаију говорио за бројне светске медије
Препоручујемо
ВУЧИЋ У ДУБАИЈУ СА ЕРДОГАНОМ: У јануару очекујем велику и важну посету (ФОТО)
01. 12. 2023. у 14:10
ВУЧИЋ У ДУБАИЈУ НА САМИТУ КОП28: Председник се састао са бројним званичницима пре церемоније свечаног отварања (ФОТО)
01. 12. 2023. у 07:34 >> 09:46
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)