УКРАЈИНА МЕЊА ТАКТИКУ: "Неки људи су уплашени, плаше се да ће да погину, плаше се да пуцају..."

Novosti online

27. 11. 2023. у 20:07

УКРАЈИНСКА влада најавила је промену своје праксе регрутације у намери да што боље искористи људске капацитете, рекао је секретар украјинског савета за безбедност.

УКРАЈИНА МЕЊА ТАКТИКУ: Неки људи су уплашени, плаше се да ће да погину, плаше се да пуцају...

Фото: Профимедиа/Ercin Erturk / Anadolu Agency

У промене које би помогле одржању борбених потенцијала Кијева, након скоро две године исцрпљујућег рата са Русијом, за које се очекује да ц́е бити објављене ове недеље, биће уврштено и коришћење комерцијалних компанија за регрутацију, пренео је Гардијан.

- Неки људи су уплашени, плаше се да ће да погину, плаше се да пуцају, што не значи да не могу да буду укључени у друге активности - рекао је за Гардијан секретар савета за безбедност Украјине и напоменуо да Украјина "сада има новог министра са новим приступом".

Према његовим речима, регрутација би требало да буде прецизније циљана, јер би се тако регрути уверили да ће им бити додељене улоге које одговарају њиховим вештинама, а не да само једноставно буду гурнути на фронт.

Украјинска војска ће радити "с две највеће украјинске компаније за регрутацију како би идентификовала људе са специфичним вештинама и квалификоване Украјинце који су желели да помогну војсци, али нису хтели да иду на фронт".

- Мобилизација ће постати флексибилнија, а људи ће се добровољно јављати за конкретну позицију - рекао је Данилов и додао да су, примера ради, војсци потребни вариоци или механичари.

Зеленски је у петак рекао да очекује да ће му министарство одбране ове недеље доставити нови план мобилизације.

- План ће бити разрађен, којег ћу видети следеће недеље и сви одговори ће бити ту - рекао је тада украјински председник, не износећи више појединости.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (0)

КРСТ НА ХРАМУ СВЕТОГ САВЕ КРИЈЕ ТУЖНУ ПРИЧУ: Његов аутор је трагично скончао - само 20 дана после постављања