БАЈДЕН ПЛАНИРА "ЖЕСТОК" РАЗГОВОР СА СИЈЕМ О РУСИЈИ "Политико" оцењује - Сусрет види као шансу да утиче на њега
ПРЕДСЕДНИК САД Џозеф Бајден планира да води „жесток разговор“ с председником Кине Си Ђинпингом о стратешки важним питањима, међу којима су и сукоби у Украјини и на Блиском истоку, пише лист „Политико“, позивајући се на изјаве високо рангираних америчких чиновника.
Фото: Танјуг/AP Photo/Alex Brandon
- Везе Кине и Ирана биће део жестоких разговора Бајдена и Сија, који ће отворити кључна питања у америчко-кинеским односима. Она обухватају и подршку коју Пекинг даје Русији у украјинском сукобу - рекао је један од америчких чиновника.
Шеф Беле куће предстојећи сусрет с кинеским лидером види као шансу да утиче на Сија током личног сусрета, како би постигао преокрет у сарадњи пре почетка избора у САД, наводи лист.
Министарство иностраних послова Кине је раније саопштило да ће Си Ђинпинг у посети САД боравити од 14. до 17. новембра. Он ће учествовати на самиту Азијско-пацифичке економске сарадње, а разговараће и с председником САД Џозефом Бајденом.
Бела кућа је потврдила да ће се Бајден и Си састати 15. новембра у Сан Франциску.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
ПРВИ САСТАНАК ЛИДЕРА ЗА СКОРО ГОДИНУ ДАНА: Познат датум сусрета Бајдена и Сија
10. 11. 2023. у 14:33
АМЕРИКА УПОЗОРИЛА КИНУ Јелен: "Не помажите Русији, спремни смо да уведемо нове санкције"
11. 11. 2023. у 00:37
РАСТУ ИНТЕРЕСИ ЗА САРАДЊУ СА МОСКВОМ: На тапету економска и хуманитарна питања
10. 11. 2023. у 11:35
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (6)