ЛАВРОВ: Све више људи у свету гледа на Русију као на браниоца правих вредности
СВЕ већи број људи у свету не само да саосећа са Руском Федерацијом, већ и на Русију гледа као на браниоца трајних традиција и правих вредности, изјавио је министар спољних послова Русије Сергеј Лавров на светској конференцији сународника који живе у иностранству.
Фото АП
- Русија ће као држава-цивилизација наставити да брани моралне принципе међународног живота, да промовише принципе поштења, истине, доброте и правде у међудржавној комуникацији. Ослањање на опште идеале великих религија и култура, поштовање идентитета народа света, њихово право на сопствени пут развоја – најважнија помоћ у проналажењу оптималних одговора на бројне изазове и претње нашег времена.Таква стваралачка линија ужива најширу подршку у светској заједници. Све већи број људи, укључујући и европски континент, не само да саосећају са нашом земљом, већ и гледају на Русију као на браниоца трајних традиција и вредности, правих вредности - истакао је он.
По његовим речима, многе организације руских сународника у иностранству суочене су са ружном русофобијом, али настављају свој рад.
- Ниво русофобије који посматрамо у многим западним земљама је невероватан. Знамо у каквим условима многи од вас морају да раде, координациони савети, организације руских сународника, разна удружења наше дијаспоре суочена су са овом ружном појавом, са русофобијом на дневној бази - рекао је министар.
Лавров је напоменуо да сународници у иностранству, упркос тешким условима, чине много на популаризацији богатог културног, историјског, духовног наслеђа Русије, очувању и промоцији руског језика и књижевности.
Руско Министарство спољних послова ће наставити да чини све што је потребно да заштити легитимна права и интересе сународника који живе у иностранству и помоћи ће у јачању њихових веза са историјском домовином, рекао је Лавров.
С тим у вези, министар је истакао да Русија рачуна на принципијелну грађанску позицију сународника који живе у иностранству, „спремност да је доследно брани упркос спољном притиску“.
(Спутњик)
Препоручујемо
"ЗАШТО МЕ, СИНЕ, ОСТАВИ?" Болна читуља Кодићеве мајке: "Шта ће пуста мајка без тебе?"
01. 11. 2023. у 08:38
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)