РУСКИ СУ-57 ДОБИЈА МОЋНЕ РАКЕТЕ: “Невидљиви” ловац имаће поред вештачке интелигенције и пројектиле домета преко 600 км (ВИДЕО)

П. З. С. /eurasiantimes.com

31. 10. 2023. у 21:30

РУСКИ стелт борбени авион пете генерације Су-57, који је распоређен у Украјини, иако са минималном улогом, сада би требало да добије способност далекосежног удара са новом крстарећом ракетом која се лансира из ваздуха (АЛЦМ) и поставља се унутар трупа летелице.

РУСКИ СУ-57 ДОБИЈА МОЋНЕ РАКЕТЕ: “Невидљиви” ловац имаће поред вештачке интелигенције и пројектиле домета преко 600 км (ВИДЕО)

Фото принтскрин youtube military update


-Најновија крстарећа ракета дугог домета (КРББ) за постављање унутар трупа развијена је за Су-57. Иако је мање величине, ракета има домет упоредив са пројектилима који се користи у далекометној авијацији на стратешким бомбардерима Ту-95МС и Ту-160, рекао је извор руске новинске агенције РИА Новости.

Разрађујући мању величину пројектила, извор је напоменуо да је „значајно смањење величине нове ракете постигнуто захваљујући савршено изоштреном дизајну преклопног крила и унутрашњег распореда, као и употребом новог малог двокружног турбомлазног мотора.”

У извештају се наводи да крстареће ракете великог домета са ваздушним лансирањем укључују пројектиле способне да погоде мету на 600 километара. Генерално, у извештају се прецизира да руске Ваздушно-космичке снаге користе крстареће ракете у распону од 1.000 до 6.500 километара за операције великог домета.

Развој долази нешто више од месец дана након што је ВКС наводно опремио свој најновији Су-34М Фулбек крстарећим ракетама дугог домета (ЛРЦМ). Крстареће ракете дугог домета којима је опремљен Су-34М, или Су-34НВО како га популарно називају у Русији, испаљене су у такозвану „зону специјалне војне операције“ унутар Украјине.

У то време, извор је медијима рекао: „У оквиру СВО тестирана је крстарећа ракета дугог домета са Су-34, која раније није коришћена на овим авионима. Ракета није нова, као и авион. Ипак, до сада нису коришћени у једном комплексу, а ново решење повећава варијабилност употребе као ракете и авиона.

Руске власти у то време нису навеле имена ракета, слично као у недавном случају када су државни медији или руско Министарство одбране престали да дају имена крстарећој ракети дугог домета произведену за употребу од Су-57.

Штавише, раније ове године, извештаји су указивали да би ловац пете генерације Су-57 ускоро могао да добије ракете које могу да погоде циљеве на дометима од 300 километара, према званичницима руске одбрамбене индустрије.

Фото: Принтсцреен

У извештају ТАСС-а, цитирајући неименовани извор у војно-индустријском комплексу, наводи се да ловац Су-57 „гађа циљеве на удаљености од 120 километара (у рату који је у току), а очекује се да ће ускоро стићи и авионске ракете, које ће бити у стању да гађају мете на удаљености до 300 километара“.

-Данас ловац делује на домету од 120 км. Ускоро чекају долазак авионских пројектила за брзе ваздушне циљеве на удаљености до 300 км, додао је извор.

У то време, извештај EurAsian Times-а предвиђао је да би неидентификовано оружје могло бити ракета ваздух-ваздух (ААМ) РВВ-БД/Р-37М уведена 1989. године, унапређена верзија Р-37. Може да се испаљује и са Су-57 и из Су-35С, а може да гађа и циљеве на малим и великим висинама на домету од 300 километара. Међутим, ракета произведена за млазњак пете генерације тек треба да се прикаже.

Постављен између мотора и два бочна одељка за ракете ваздух-ваздух кратког домета, Су-57 има два велика унутрашња одељка за оружје. Десет унутрашњих и шест спољних носаача могу да носе ракете ваздух-ваздух Р-74М Арчер и Р-77М Адер (ААМ); ракете ваздух-земља Х-38М; противбродске ракете Х-31АД и Х-35У и Противрадарске ракете Х-31ПД и Х-58УШК.

Интеграција нових крстарећих ракета дугог домета у авион је кључна јер је предвиђено да би Русија могла да користи Су-57 за мисије копнених удара на даљину и да се клони украјинске територије како би избегла откривање од стране САД/НАТО Е-3 Sentry Airborne Early Warning (АЕВ) авиона за рано упозорење, који стално патролирају територијом блока.


РУСИЈА СТАЛНО ИМПРОВИЗУЈЕ

Су-57, често познат као Фелон у НАТО терминологији, је руски вишенаменски ловац пете генерације. Авион је намењен за употребу у борби ваздух-земља и за доминацију у ваздуху. Авион има најновију технологију у кокпиту, премаз који апсорбује радар, унутрашње тајне одељке за оружје и суперсоничну брзину крстарења.

То су комуникације, пилот интерфејс и напредни кокпит. То би могле бити технологије које омогућава вештачка интелигенција (АИ), наводе руски званични медији.

Владимир Артјаков, први заменик генералног директора Ростека, приметио је ове године да се платформа Су-57 развија. „Његове борбене способности се повећавају; у летелицу се уводе најсавременије технологије. Односно, његова ефикасност наставља да расте“, рекао је он медијима.

Поред тога, Артјаков је изјавио да ће на основу тренутног уговора са руским Министарством одбране почети да испоручују авионе Су-57 са моторима другоге фазе.

-Авиони са мотором друге фазе сада пролазе летне тестове. Већ према садашњем серијском уговору планирано је да се Су-57 испоручи новим мотором, на томе раде УЕЦ и УАЦ, рекао је Артјаков.

Он је даље додао да је Су-57 прилагођен за коришћење мотора и првог и другог степена. „Чак и са мотором прве фазе, ловац испуњава основне захтеве за авион пете генерације”.

У међувремену, Су-57 су наводно опремљени фузијом сензора и везама за пренос података за које се чинило да су подржане вештачком интелигенцијом и машинским учењем (АИ-МЛ). За тактичке задатке као што су дистрибуција циљева, одабир трајекторије напада, време лансирања пројектила и ометање непријатељских ловаца, геџет је пружао „интелигентну подршку како би помогао пилоту да одлучи под временским притиском (и) помогао пилотима у пару (да) брзо ступе у интеракцију”. Комуникациони систем са АИ за Су-57 наводно је развијен у априлу од стране корпорације Ростек.

Су-57 је распоређен у Украјини за патролирање. Наводно је коришћен у Украјини у операцији Сузбијање непријатељске противваздушне одбране/уништење непријатељске противваздушне одбране (СЕАД/ДЕАД) у јуну 2022. безбедно са руске територије.

Су-57 је тренутно у фази ниске почетне серијске производње, која планира да се постепено интензивира. У ствари, упркос строгим међународним санкцијама које су уведене након инвазије, руски војно-индустријски комплекс објавио је успешну испоруку нове серије борбених авиона Су-57 'Фелон' и Су-35С Руским Ваздушно-космичким снагама у септембру ове године.

БОНУС ВИДЕО - УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
САД И ТЗВ. КОСОВО ХОЋЕ ДА ИМА СОПСТВЕНУ СРЕБРЕНИЦУ! Председница лажне државе у перфидној игри оптужила Београд

САД И ТЗВ. КОСОВО ХОЋЕ ДА ИМА СОПСТВЕНУ СРЕБРЕНИЦУ! Председница лажне државе у перфидној игри оптужила Београд

ПРЕДСЕДНИЦА лажне државе Косово Вљоса Османи, и поред тога што још нису прескочили последњу станицу ка чланству у Савету Европе - гласање на Комитету министара 17. маја најављује да ће породице несталих моћи да туже Србију Европском суду за људска права за повреду права на живот њихових најмилијих.

29. 04. 2024. у 07:00

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49

Коментари (0)

Нови Samsung Neo QLED телевизори померају границе кућне забаве