ЏЕФРИ САКС: Израел је у сукобу са остатком света
ИЗРАЕЛ је у директном сукобу не само са остатком света, већ и са политиком САД, рекао је професор Универзитета Колумбија Џефри Сакс у интервјуу за Judging Freedom.
Фото: Printscreen
Према његовим речима, израелске власти сада праве исту грешку коју је Вашингтон више пута чинио раније, када није послушао разумне савете других земаља и урадио је оно што је сматрао потребним.
- На крају дана, опет, поред свих других проблема имамо озбиљан проблем, а то је актуелна влада у Израелу је потпуно против политичког решења за које се остатак света слаже да је неопходно и које је више пута добијало подршку УН. Његова суштина је коегзистенција државе Палестине раме уз раме са Израелом. Израелска влада једноставно не може да дозволи да се то догоди. Тако је било и пре 7. октобра – и тако ствари стоје. То значи да је Израел на путу који води ка директном сукобу са остатком света, чак и са политиком Сједињених Држава по овом питању казао је Сакс.
Препоручујемо
ИЗРАЕЛ ТВРДИ: Дронови Хута одговорни за штету нанету египатским снагама безбедности
27. 10. 2023. у 21:52
БУКТИ РАТ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Израел вечерас шири своје копнене операције
27. 10. 2023. у 20:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШЕ КОМШИЈЕ ОКРЕНУЛЕ ЛЕЂА УКРАЈИНИ: Велики шамар за Зеленског
БУГАРСКИ министар одбране, Димитар Стојанов, изјавио је данас да та земља неће више да шаље оружје Украјини.
09. 06. 2026. у 15:10
ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице
ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.
09. 06. 2026. у 12:21
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)