АМЕРИКА ПРЕБАЦУЈЕ МИЛИЈАРДЕ У ИЗРАЕЛ? Републиканци представили пројекат - Не желе да помоћ буде "заглављена" у Представничком дому
ГРУПА републиканских сенатора у Сједињеним Америчким Државама представила је нацрт закона о подели помоћи Израелу и Украјини, који би омогућио да се „милијарде“ долара пребаце у Израел, а не у Кијев, пише "Вол стрит журнал".
Фото АП
Како лист наводи, одвојена помоћ би била упућена Израелу, а не Украјини, уоквирена посебним законом, преносе РИА новости. Лист наглашава и изазове са којима се суочава администрација америчког председника Џоа Бајдена у вези са предлогом о помоћи од 106 милијарди долара, који подразумева повећање финансирања Кијева.
- Моје колеге и ја чврсто верујемо да било каква помоћ Израелу не би требало да се користи као полуга за слање десетина милијарди долара у Украјину - рекао је републикански сенатор Роџер Маршал из Канзаса, преноси лист. Републикански сенатор из Охаја Џејмс Венс, сенатор из Јуте Мајк Ли и сенатор из Тексаса Тед Круз такође су се изјаснили за поделу средстава.
Напомиње се да ће подела спречити да се помоћ Израелу заглави у Представничком дому Конгреса САД, где расте број републиканаца који се противе финансирању Кијева и који већ чини више од половине чланова странке.
БОНУС ВИДЕО:
УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Препоручујемо
САСТАНАК ЛИДЕРА ЕУ У БРИСЕЛУ: На столу више горућих тема - Израел и Украјина најважнији
26. 10. 2023. у 10:00
РАТ У ИЗРАЕЛУ: Хамас понудио да ослободи цивиле; Американци признали: Има рањених у нападу дроновима (ФОТО//ВИДЕО)
26. 10. 2023. у 07:22 >> 22:51
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)