ЕКСПЛОЗИЈА У ФАБРИЦИ: Погинуло шест особа, има и повређених
ШЕСТ особа је погинуло, а четири су хоспитализоване након експлозије у фабрици у индустријском парку у кинеском граду Пингуо у јужној провинцији Гуангси, јавила је данас државна телевизија.
FOTO: AP/Tanjug
Експлозија се догодила у 9.20 часова по локалном времену у радионици за топљење алуминијума у фабрици компаније ГКМТ, у индустријском парку у округу Баисе, наводи се у извештају.
Прелиминарна истрага је показала да је експлозију изазвало цурење течног алуминијума високе температуре у базен за хлађење током процеса ливења алуминијумских шипки, наводи се у телевизијском извештају.
У току је истрага о околностима експлозије.
БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
УПОЗОРЕЊЕ ИЗ БЕРЛИНА: ЕУ царине на кинеске аутомобиле нашкодиће Немачкој
20. 10. 2023. у 16:32
ШТА ЈЕ ИЗНЕНАДИЛО И ЗАБРИНУЛО АМЕРИКАНЦЕ: Пентагон објавио извештај о војној моћи Кине
19. 10. 2023. у 20:33
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)