ШУПЉЕ ГРАНИЦЕ И ЛОШЕ ПРАЋЕЊЕ: Терористи налазе рупе у европским законима
ПОРОЗНЕ границе ЕУ много доприносе ширењу климе страха и панике од терористичке опаности.
Foto AP
Тунишанин Абдесалем Ласуед (45) који је недавно извршио терористички напад у Бриселу, стигао је на италијанско острво Лампедуза 2011, а живео је у Шведској, пре него што је затражио азил у Белгији који му је одбијен 2020, када је му је наложено да напусти земљу.
Имао је рок од месец дана да се томе практично добровољно повинује, али то никада није учинио, већ је наставио да живи у овој земљи као илегалац, иако је био познат полицији.
Чечен Мохамед Могушков (20) родом из Ингушетије у Русији, који је претходно на смрт ножем избо професора Доминика Бернара у Француској, дошао је у ову земљу с родитељима, а имајући у виду да је тада био млађи од 13 година, није могао да буде избачен иако је представљао безбедносни ризик.
На јучерашњем састанку ресорних европских министара, француски министар унутрашњих послова Жералд Џарманен је истакао да ЕУ што пре треба да примени нова правила о миграцијама и да брже доноси одлуке о захтевима за азил.
Потпредседник ЕК Маргаритис Схинас је истакао да постоје нови предлози за враћање илегалних миграната.
БОНУС ВИДЕО - УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Препоручујемо
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)