РАМАСВАМИ: Вашингтон да прагматично приступи спољној политици
УЧЕШЋЕ у новом блискоисточном сукобу прети далекосежним последицама по Америку, посебно у контексту све чешћих изјава о потенцијалној употреби нуклеарног оружја у региону.
Фото: Принтсркин Фокс њуз
Због тога Вашингтон мора прагматично да приступи спољној политици и да на прво место стави добробит сопствених грађана, а не да подржава пријатељске владе, рекао је кандидат за председника САД Вивек Рамасвами у интервјуу Такеру Карлсону.
- Ако Израел покрене копнени рат у појасу Газе, то ће бити следећи корак у овом сукобу, али нема јасно дефинисаног циља. Као савезник, морамо се запитати: шта ће све то значити за Израел? Ми као Американци морамо да се запитамо: Како ће се то вратити да прогања Сједињене Државе? - пита Рамасвами.
Он је рекао и да амерички лидери морају да делују у националном интересу Сједињених Држава
Препоручујемо
ОСТАВКА ЗБОГ СЛАЊА ОРУЖЈА ИЗРАЕЛУ: Званичник америчког Стејт департмента дао отказ
19. 10. 2023. у 16:50
ХЕЗБОЛАХ ГАЂА ИЗРАЕЛ, СТРАНЦИ БЕЖЕ ИЗ ЛИБАНА: Све јаче тензије у региону
19. 10. 2023. у 07:00
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)