ЗАБРАЊЕНЕ ПРОПАЛЕСТИНСКЕ МАНИФЕСТАЦИЈЕ У ФРАНЦУСКОЈ: Париз страхује од сукоба
ДВЕ манифестације у знак подршке Палестини, које је требало да буду одржане у четвртак, забрањене су у Паризу. Париски префект Лоран Нуњез је поручио да је то учињено због ризика од ремећења јавног реда и мира.
Фото: Танјуг/АП Пхото
Поменуте манифестације је требало да буду одржане на париском Тргу републике. Циљ је био да се на овим скуповима затражи и престанак блокаде Газе.
Више сличних манифестација у Француској је до сада забрањено, укључујући и ону у Лиону. Власти у Паризу се прибојавају да би овакви скупови могли да доведу до напетости и у Француској која, како се истиче, има највећи број и муслимана и Јевреја у Европи.
Истовремено, француски национални авио-превозник "Ер Франс" послаће у четвртак лет по држављане ове земље у Израел, да би били евакуисани. У нападима Хамаса погинуло је осам француских држављана, док се двадесеторо воде као нестали. Бројке се стално увећавају.
БОНУС ВИДЕО:
УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПОМОЋ ПАЛЕСТИНИ ПОСВАЂАЛА УНИЈУ: Хоће ли ЕУ наставити да помаже народу у Гази?
11. 10. 2023. у 15:09
ХЕЗБОЛАХ ПРЕУЗЕО ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАД ИЗ ЛИБАНА: Освета Израелу за убијене борце (ВИДЕО)
11. 10. 2023. у 11:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)