ОСУЂЕНА НА ДОЖИВОТНУ КАЗНУ: Убола мужа ножем у срце, па наставила да сече лук
ТЕРЕЗА Хенсон осуђена је данас на доживотну казну затвора због убиства свог супруга Пола (54).
Фото: Танјуг/АП Пхото
Она је три дана након Божића, у Источном Јоркширу, свог супруга убола ножем у срце, а затим је неометано наставила да сецка лук и припрема вечеру.
Тереза је затим потпуно смирено наставила да истим ножем спрема вечеру, док је њен муж лежао на поду.
Она је данас осуђена на доживотну казну затвора, али има могућност да ртажи условни отпуст након девет година.
Њен син Рајан сматра да се ради о несрећном случају и додаје да не може да верује да је његова мајка способна за тако нешто.
"Као породица смо доста времена проводили заједно, најчешће у дому мојих родитеља. Изгубили смо наш камен темељац и људе који су увек били уз нас", рекао је Рајан.
Судија је током изрицања пресуде рекао да се не ради о намерном убиству. Он је такође додао да је Пол пре убиства провоцирао Терезу, као и да му то није био први пут.
- Прихватам да никада нећете моћи да опростите себи због оног што сте урадили. Живећете са кривицом до краја живота - додао је судија.
Тереза је раније током суђења испричала да су се пре трагедије Пол и она посвађали.
Пол је Терезу напао због чаја, а у тренутку док су се свађали њој је нож био у рукама. Схватила сам да сам га убола ножем тек када је пас почео да лаје.
- Тада сам се окренула и видела крв по поду - испричала је она.
Тереза је затим позвала хитну помоћ и рекла им да је у нападу беса мужа убола ножем.
Она је на суђењу испричала да ју је муж годинама ментално и вербално злостављао.
(Телеграф.рс)
БОНУС ВИДЕО: ПОТОЦИ ЛАВЕ НА ХАВАЈИМА: Вулкан Килауеа не престаје са ерупцијама
Препоручујемо
ПРЕПАД НА КУЋУ НА ЈАМАЈЦИ: Четворо убијено, петоро деце успело да побегне
26. 09. 2023. у 16:38
УДАРАЛА ЈЕ ТИГАЊЕМ, ПА ИЗБОЛА 30 ПУТА: Ћерка убила мајку када је открила њену тајну
26. 09. 2023. у 11:44
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)