ИРАНСКИ ШЕФ ДИПЛОМАТИЈЕ: Спремни смо да унапредимо односе са Холандијом и ЕУ
ИРАНСКИ министар спољних послова Хосеин Амирабдолахијан истакао је спремност Исламске Републике да унапреди везе са Холандијом и Европском унијом.
Фото: Shutterstock/Илустрација
Он је током састанка на маргинама 78. заседања Генералне скупштине Уједињених нација у Њујорку холандској колегиници Ханке Бруинс Слот честитао на недавном именовању за министра иностраних послова Холандије.
- Слично нашим добрим односима са бившим министром спољних послова, спремни смо да наставимо разговоре и ојачамо сарадњу са вама - навео је ирански министар, преноси агенција ИРНА.
Амирабдолахијан је истакао потенцијал за проширење сарадње у областима животне средине и вода, као и у индустријским областима.
Високи дипломата је такође истакао значајне напоре и драгоцена искуства Ирана у борби против тероризма и рекао да је земља спремна за дијалог и размену искустава у том погледу.
Бруинс Слот је указала на дугогодишње дипломатске односе Ирана и Холандије и изразила спремност за јачање билатералних веза, преноси иранска агенција.
БОНУС ВИДЕО:
РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
ПОТПИСАН ВАЖАН СПОРАЗУМ Мали: Србија приступила Програму јединственог тржишта ЕУ
21. 09. 2023. у 13:18
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)