ЈОШ НЕМА ФИНАЛНОГ СПОРАЗУМА: Представник Јермена из Нагорно-Карабаха након састанка у Јевлаху
ПРЕДСТАВНИК Јермена који живе у Нагорно-Карабаху Давид Бабајан саопштио је данас да није постигнут финални споразум са Азербејџаном након састанка у Јевлаху.
Фото: АП
Он је у изјави за Ројтерс навео да постоји договор око прекида ватре, али да детаљи, који укључују предају оружја, тек треба да буду разрађени.
- Имамо договор о прекиду војних акција, али чекамо финални споразум. Разговори су у току. Морамо да прођемо многа питања и проблеме - рекао је Бабајан.
На питање да ли ће Јермени предати оружје, поручио је да његови људи не могу да буду остављени да умру, те да ће бити неопходне безбедносне гаранције.
- Велики број питања још мора да буде решен - додао је он.
Јуче је постигнут договор о прекиду ватре између азербејџанских оружаних снага и јерменских трупа у отцепљеном региону Нагорно-Карабаха, насељеном претежно Јерменима.
Договор је постигнут уз посредовање руског мировног контингента, након што је званични Баку покренуо „антитерористичку операцију” у Нагорно-Карабаху како би повратио уставни поредак у тој области коју контролишу јерменски сепаратисти.
Локални званичници су рекли да су у тим нападима убијене и повређене десетине људи.
Омбудсман Нагорно-Карабаха Геган Степањан рекао је да су 32 особе, укључујући седам цивила, убијене, а више од 200 рањено.
БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
БЕБА РОЂЕНА СА 26 ПРСТИЈУ: Родитељи пресрећни иако девојчица има ретку аномалију (ФОТО)
20. 09. 2023. у 19:34
"НА СЦЕНИ ЈЕ БРЕНА, А КУЋИ - ФАХРЕТА" Боба открио истину о односу са певачицом
20. 09. 2023. у 20:36
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
ТРАМП НИ НЕ ПОМИШЉА ДА УДАРИ НА ОВО ОСТРВО: Кад би се то десило Иран би пропао - бомбе одјекују по целој земљи, само тај део не дирају ФОТО
ВЕЋ више од недељу дана, из Техерана и остатка Ирана стижу драматичне слике уништених складишта горива и стубова црног дима који су настали услед израелско-америчког бомбардовања. Али једно место у северном Персијском заливу остало је нетакнуто.
10. 03. 2026. у 21:47
Коментари (0)