ОПОЗИВ БАЈДЕНА: Заказан први претрес у Конгресу
РЕПУБЛИКАНЦИ у Представничком дому планирају да наредне недеље одрже први претрес у оквиру истраге о опозиву председника САД Џозефа Бајдена због пословања чланова његове породице.
Фото АП
У фокусу претреса, заказаног за 28. септембар, требало би да буду "уставна и правна питања", у вези са наводима о Бајденовом учешћу у пословним операцијама његовог сина Хантера у страним земљама, навео је портпарол Одбора за надзор владе у Представничком дому, пренео је Глас Америке.
Републиканци, на челу са председавајућим Представничког дома Кевином Мекартијем, протеклих недеља су тврдили да Бајденови поступци из периода када је био потпредседник САД показују "културу корупције."
Одбор такође планира да изда обавезујуће налоге да му се доставе лични и пословни банковни рачуни Хантера Бајдена и председниковог брата Џејмса Бајдена "већ ове недеље".
Бела кућа је иницијативу републиканаца у Представничком дому у сред председничке кампање описала као "екстремно политиканство у свом најгорем издању".
-Републиканци у Представничком дому су истраживали председника девет месеци и нису пронашли ниједан доказ неког кривичног дела, изјавио је Иан Семс, портпарол Беле куће.
Мекарти је прошле недеље најавио истрагу о опозиву пошто је био изложен све већем притиску десног крила своје странке да предузме потезе против Бајдена или ризикује да буде смењен са места председавајућег.
Конгресмен из Калифорније је покренуо истрагу без гласања у Представничком дому и још није извесно да ли има довољну подршку тесне републиканске већине у том телу да предлог буде усвојен.
Неки чланови Конгреса су критиковали доказе који су изнети до сада наводећи да нису на нивоу који поставља амерички Устав за "високе преступе и кривична дела".
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)