НЕМАЧКА ЗАБРАНИЛА НЕОНАЦИСТИЧКУ ГРУПУ: Претресени домови 28 чланова групе "Хамерскинс"
ВЛАДА Немачке забранила је деловање неонацистичке групе "Хамерскинс Немачка" и претресла домове неколико десетина чланова те групе.
FOTO: Tanjug/AP/Dominik Totaro
Немачка полиција је, током рација које су спроведене јутрос у 10 савезних држава, претресла домове 28 чланова те групе.
За сада није познато да ли је неко задржан у притвору.
Према наводима немачког Министарства унутрашњих послова, "Хамерскинс Немачка" је изданак групе "Хамерскинс нејшн", основане 1988. године у САД, преноси АП и напомиње да је реч о групи која има "истакнуту улогу на крајње десничарској екстремистичкој сцени у Европи".
Немачка министарка унутрашњих послова Ненси Фезер рекла је да забрана активности групе "Хамерскинс Немачка" представља "тежак ударац за организовани десничарски екстремизам".
Она је додала да забрана укључује регионалне огранке ове организације и њену подорганизацију "Кру 38".
- Овом забраном стављамо тачку на нехумане активности међународно активног неонацистичког удружења у Немачкој. Ово шаље јасан сигнал против расизма и антисемитизма - поручила је Фезер.
Она је додала да су, уочи забране, немачка савезна влада и владе на нивоу држава сарађивале више од годину дана.
- Блиско смо сарађивали и са нашим америчким партнерима - навела је Фезер.
Група "Хамерскинс Немачка" има око 130 чланова у Немачкој.
БОНУС ВИДЕО:
САМО ЗА НАЈХРАБРИЈЕ: Кинез покушао да обори светски рекорд
Препоручујемо
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)