БЛИНКЕН ОБРНУО ПЛОЧУ: САД издале одобрење за одмрзавање шест милијарди долара имовине Ирана, откривен разлог
АМЕРИЧКА влада је издала дозволу страним банкама да одмрзну шест милијарди долара замрзнуте иранске имовине као део споразума о размени затвореника.
Фото: Stefani Reynolds/Pool Photo via AP
Како је пренела агенција АП, неколико иранских држављана требало би да буде размењено за држављане САД који се налазе затворени у Исламској републици.
Државни секретар САД Ентони Блинкен је прошле недеље издао одобрење и захваљујући томе Иран ће моћи да приступи својим средствима у Катару и Јужној Кореји.
- У националном интересу Америке је да се измени пропис о санкцијама - рекао је Блинкен.
Вашингтон се обавезао да ће ослободити петорицу иранских држављана.
Џон Кирби, портпарол Националног савета за безбедност, рекао је да ће Иран ова средства моћи да искористи само за "храну, медицину и медицинску опрему", а не за војне сврхе.
На другој страни, у Ирану се иза решетака налази пет америчких држављана и они би требало ускоро да буду ослобођени.
БОНУС ВИДЕО: БРОДОВИ, АВИОНИ, ХЕЛИКОПТЕРИ, ПРОЈЕКТИЛИ - Погледајте снимке током провере Пацифичке флоте Русије
(Телеграф)
Препоручујемо
СВЕ ИМ КРЕЋЕ УЗБРДО: Ови знаци Зодијака су највећи срећници до 15. септембра
12. 09. 2023. у 16:07
ПРОСЛАВИЛА ГА УЛОГА ВУКА: Вереница погинула трудна, глумац преминуо чистећи кафане
12. 09. 2023. у 08:01
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)