"УКРАЈИНИ ЈЕ МЕСТО У ЕУ": Бербокова позвала Кијев на још већу борбу против корупције

Танјуг

11. 09. 2023. у 19:37

НЕМАЧКА министарка иностраних послова Аналена Бербок изјавила је данас током посете Кијеву да је Украјини место у Европској унији, али је позвала власти те земље да учини више у борби против корупције.

УКРАЈИНИ ЈЕ МЕСТО У ЕУ: Бербокова позвала Кијев на још већу борбу против корупције

Фото: Профимедиа

Бербок је изјавила да ће Немачка обезбедити додатних 20 милиона евра хуманитарне помоћи Украјини, пренео је Ројтерс.

Рачунајући додатну помоћ, Немачка ће упутити Украјини помоћ вредну 380 милиона евра ове године, рекла је немачка министарка.

На састанцима са председником Украјине Владимиром Зеленским и другим украјинским лидерима, чула је и позиве западним партнерима да обезбеде Кијеву више оружја, укључујући ракете дугог домета за борбе против руских снага, додаје Ројтерс.

Украјина брани слободу свих нас храбро и одлучно, рекла је Бербок по доласку у престоницу Украјине, саопштило је немачко Министарство спољних послова.

Она је навела да Украјина може да се ослони на подршку на свом путу ка Европској унији и да "упркос руској инвазији настоји да спроведе реформе" које су неопходне за чланство у европском блоку, за шта је потребно више година.

- Резултати реформа у областима правосуђа и медија су већ импресивне. Али предстоји дуг пут у спровођењу закона против олигарха и против корупције - рекла је Бербок.

Бербок је, такође, упозорила да ће Русија поново гађати украјинске енергетске објекте ове јесени и зиме.

- Руски перфидни циљ је да ове зиме поново изгладњују народ и да се народ смрзава - тврди она.

Украјински министар спољних послова Дмитро Кулеба изјавио је да је са немачком колегиницом разговарао о снабдевању Украјине противваздушним системима и истакао да је Украјини потребно више система за заштиту њених лука од руских ваздушних удара како би се обезбедио извоз жита. 

Кулеба је, такође, позвао Берлин да пошаље ракете ''Таурус'' у Украјину што пре.

- Учинићете то свакако, само је питање времена и ја не разумем зашто губимо време - рекао је он, одговарајући на питање на конференцији за новинаре у Кијеву.
 

БОНУС ВИДЕО: ЈЕЗИВЕ СЦЕНЕ ИЗ АТИНЕ - Поплављена метро станица

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?