ПАШИЊАН: Спремни смо да разговарамо о условима деескалације на граници са Азербејџаном

ПРЕМИЈЕР Јерменије Никол Пашињан током телефонског разговора са француским председником Емануелом Макроном изразио је спремност да одржи хитан састанак са лидером Азербејџана Илхамом Алијевом у циљу деескалације на граници, саопштила је прес служба јерменске владе.

ПАШИЊАН: Спремни смо да разговарамо о условима деескалације на граници са Азербејџаном

Фото: ЕПА

Истиче се да је током разговора било речи о питањима која се тичу „продубљивања хуманитарне кризе у Нагорно-Карабаху услед незаконитог блокирања Лачинског коридора, концентрисања азербејџанских снага око Нагорно-Карабаха, као и тенденције пораста напетости на јерменско-азербејџанској државној граници“.

У саопштењу се наводи да је премијер Јерменије потврдио да подржава договоре из Прага од 6. октобра 2022. године, као и договоре из Брисела од 14. маја 2023. године, као и приступ решавању свих питања искључиво дипломатским средствима и у конструктивној атмосфери.

Француски председник нагласио је да је неопходно спуштање тензија дуж границе и изразио спремност да подржи напоре за успостављање мира и стабилности у региону.

Према саопштењу јерменске владе, Пашињан је истим поводом разговарао телефоном и са немачким канцеларом Олафом Шолцом, који је изјавио да је спреман да допринесе успостављању мира и стабилности у региону.
(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...