"ТАМО СВЕ РУШЕ" Путин о храмовима у Украјини

РУСКИ председник Владимир Путин коментарисао је ситуацију са храмовима у Украјини. "Тамо све само руше", рекао је Путин.

ТАМО СВЕ РУШЕ Путин о храмовима у Украјини

Фото: Јутјуб принтскрин/ The Telegraph

Руски председник је боравио је данас у посети Нижегородској области у оквиру које је, између осталог, обишао Цркву воскресења Христовог и Музеј руске патријаршије у Арзамасу и изложбу о животу и раду руских патријарха.

Такође је обишао женски манастир Серафим-Дивејевски, присуствовао служби и поклонио Феодоровску икону Богородице из 17. века.

Подсетимо, украјинске власти су у протеклих годину дана организовале највећи талас прогона УПЦ у новијој историји земље. Позивајући се на њену повезаност са Русијом, локалне власти у различитим регионима Украјине одлучиле су да забране деловање УПЦ, а парламенту земље је поднет предлог закона о њеној фактичкој забрани у Украјини.

БОНУС ВИДЕО: ПУТИН НА БОЖИЋЊОЈ ЛИТУРГИЈИ - Председник Русије у Храму Христа Спаситеља у Москви

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Оно што је освануло у Сплиту запањило је све Хрвате (ФОТО)