ПОТПРЕДСЕДНИЦА САД ПРЕТИ ПЈОНГЈАНГУ: Била би огромна грешка за Северну Кореју да снабдева Русију оружјем
ПОТПРЕДСЕДНИЦА САД Камала Харис изјавила је данас да би била "огромна грешка" за Северну Кореју да војно снабдева Русију за рат у Украјини.
Фото Танјуг/АП
Харис, која учествује на самиту АСЕАН-а у Индонезији, рекла је за Си-Би-Ес њуз (ЦБС) да ће то бити знак очаја да Русија тражи помоћ од Северне Кореје и да ће то додатно изоловати обе земље.
Амерички званичници су последњих дана упозоравали да преговори између Русије и Северне Кореје о испоруци оружја напредују.
У извештају од ове седмице се наводи да председник Северне Кореје Ким Џонг Ун планира да отпутује у Русију овог месеца да се састане са председником Владимиром Путином да би разговарали о снабдевању Москве оружјем.
Саветник Беле куће за националну безбедност Џејк Саливен рекао је у уторак да су преговори о оружју између Русије и Северне Кореје активно напредовали и упозорио Кима да ће његова земља платити цену за снабдевање Русије оружјем за употребу у Украјини.
Вашингтон је прошлог месеца увео санкције према предузећима, која је оптужио да су повезана са споразумима о оружју између Северне Кореје и Русије.
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА: Високопрецизна снајперска пушка Астарта представљена на форуму Армија-2023
Препоручујемо
ФСБ ПРИВЕЛА ШВЕРЦЕРЕ ОРУЖЈА: Препродавали делове за војне авионе и хеликоптере (ВИДЕО)
07. 09. 2023. у 21:20
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (2)