"ИМАМО НЕСУГЛАСИЦЕ, АЛИ НИЈЕ НАПЕТО" Јерменима криво што Руси напуштају Нагорно-Карабах, а војне вежбе изводе са САД
ИЗМЕЂУ Јерменије и Руске Федерације постоје несугласице, али то не треба називати тензијама, рекао је заменик министра спољних послова Јерменије Парујр Хованисјан новинарима у парламенту.
фото: Кремлин.ру
- Не може ово да се тумачити као напетост. Са Русијом имамо радне односе - напомиње он и додаје да као и увек и са свим партнерима, постоје несугласице о чему се води дискусија.
На питање да ли је планирано иступање Јерменије из Организације Уговора о колективној безбедности (ОДКБ), заменик министра напомиње да се о том питању разговарало.
- Критикујемо ОДКБ по бројним питањима, али сада ово питање није на нашем дневном реду - рекао је Хованисјан.
Јерменски премијер Никол Пашињан је 2. септембра у интервју за италијанско издање "Република" критиковао улогу руске мисије у региону и рекао да Русија наводно напушта Нагорно-Карабах.
Притом, Министарство одбране Јерменије саопштило је да ће јерменски мировњаци од 11. до 20. септембра заједно са америчким јединицама извести вежбе "Орао партнер 2023". Главни циљ маневара је повећање интероперабилности и размена искустава.
БОНУС ВИДЕО: ЗАРОБЉЕНИ НА ГРАНИЦИ - На стотине камиона заглављено у гужви на граници Грузије и Јерменије
(РТ)
Препоручујемо
СЈАЈАН ТРИК: Како спречити клијање кромпира - уз ово га можете чувати месецима
07. 09. 2023. у 07:47
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)