ПОНОВО ПАЛА КРВ У БУРКИНИ ФАСО: У сукобима са милитантима погинуло 53 војника и добровољаца
СЕДАМНАЕСТ војника и 36 бораца добровољаца убијено је у жестоким сукобима са милитантима на северу Буркине Фасо, саопштила је данас војска те земље.
Фото Танјуг/АП
Сукоби су се у понедељак одиграли у провинцији Јатенга, где је војска покушавала да поново освоји територију како би омогућила расељеним сељанима да се врате кућама, наводи се у саопштењу, пренео је Ројтерс.
У том подручју војска још увек спроводи операције.
Ова западноафричка земља се бори против исламистичких побуњеника, од којих су неки повезани са Ал Каидом и Исламском државом.
БОНУС ВИДЕО: ПОВРАТАК АСТРОНАУТА - Завршена је шестомесечна мисија
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)