БРИКС АЛТЕРНАТИВА ДАНАШЊЕМ СИСТЕМУ Медведев: Организацији тек следи развој
БРИКС се на светској сцени данас позиционирао као велика, независна, важна организација и алтернатива ономе што је раније створено, прокоментарисао је данас бивши председник Русије Дмитриј Медведев.
Фото Танјуг/АП
Потврда за то је, како је навео, недавни самит "петорке" у Јужној Африци, на којем је одлучено да ће савез бити проширен за још шест нових чланица.
- Јасно је да ће сада БРИКС добити додатни подстицај за развој, узимајући у обзир пријем нових земаља - а то ће се, како је казао, одразити и на руско председавање организацијом следеће године.
Подсетимо, за улазак у БРИКС заинтересовано је око 40 земаља света, а њих двадесетак већ је поднело и званичан захтев за пријем у организацију.
БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА - Високопрецизна снајперска пушка Астарта представљена на форуму Армија-2023
(РТ)
Препоручујемо
"ЗАПАД САМО ДОЛИВА УЉЕ НА ВАТРУ" Путин упозорио: Све води ка још већем рату
15. 08. 2023. у 11:19
40 ЛЕТА ПОСЛЕ: Некада мис Југе, најлепша жена од Вардара до Триглава, а данас... (ФОТО)
30. 08. 2023. у 22:24
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)