ПОУЗДАН ПАРТНЕР: Мађарска и Бугарска јачају енергетску сарадњу, Сијарто разговарао са Радевом

МАЂАРСКА ће се све више ослањати на бугарске капацитете за транзит гаса, изјавио је министар спољних послова и трговине Мађарске Петер Сијарто после телефонског разговора са бугарским председником Руменом Радевом.

ПОУЗДАН ПАРТНЕР: Мађарска и Бугарска јачају енергетску сарадњу, Сијарто разговарао са Радевом

Фото Н. Фифић

- Планирамо да купујемо све веће количине гаса из Азербејџана и Турске, тако да ће нам све више бити потребни бугарски транзитни капацитети - написао је Сијарто на Фејсбуку.

Сијарто је додао да га је бугарски председник Радев уверио у спремност Бугарске за сарадњу, преноси агенција МТИ.

Мађарски министар и бугарски председник су се сложили да би евентуални прекид испорука гаса преко Украјине повећао значај транзитне руте Бугарска-Србија-Мађарска.

Сијарто је у својој објави истакао да је Румен Радев играо кључну улогу у континуираном развоју односа Мађарске и Бугарске протеклих година и да је Бугарска увек била поуздан партнер Мађарске у области транзита гаса, преноси портал Хангари тудеј.

БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА: Гроб Јевгенија Пригожина на Пороховском гробљу у Санкт Петербургу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

СТИГЛА НОВА ЗАБРАНА: После Аленовог, отказан и концерт Џенана Лончаревића у Босни - огласили се организатори