БРОЈ ЖРТАВА У ЈОХАНЕЗБУРГУ РАСТЕ: Најмање 58 мртвих, велики број људи повређен
НАЈМАЊЕ 58 људи је, према новом билансу власти, изгубило живот у пожару у једној петоспратници у центру Јоханезбурга, преноси Скај њуз.
Foto: Printsrin/Twitter/Heidi Giokos
Међу жртвама је најмање једно дете.
Званичници су рекли да су десетине људи повређене и да очекују да ће број жртава расти, пошто има још заробљених људи у згради. Према речима сведока, у згради је вероватно живело најмање 200 људи који су се ту незаконито уселили.
Портпарол градске хитне службе саопштио је да је више људи збринуто на лицу места, а да су неки превезени у здравствене установе, наводи се у саопштењу на X платформи (Твитер).
Узрок пожара засад није познат.
БОНУС ВИДЕО:
ПОЖАРИ У ГРЧКОЈ СЕ НЕ СМИРУЈУ: Борба ватрогасаца са ватреном стихијом
Препоручујемо
ВАТРЕНА БУКТИЊА ЗАХВАТИЛА ЗГРАДУ: Најмање 47 мртвих, велики број људи повређен (ВИДЕО)
31. 08. 2023. у 07:51
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)