НИЈЕ САМО ПРИГОЖИН ПОГИНУО: Међу путницима био и Дмитриј Уткин
ШЕФ руске паравојне групе "Вагнер" Јевгениј Пригожин погинуо је данас након што се приватни авион срушио у руској Тверској области, саопштила је руска Федерална агенција за ваздушни саобраћај.
Фото: Принтскрин
- Покренута је истрага о паду авиона Ембраер, до кога је дошло вечерас у Тверској области. Према списку путника, међу страдалима је и Јевгениј Пригожин - наводи се у саопштењу, преноси ТАС.
Поред Пригожина, погинуло је још девет особа. Авион типа Ембраер летео је из Москве за Санкт Петербург, а авиону се налазило седам путника и три члана посаде.
Члан Главног савета управе Запорошке области Владимир Рогов рекао је да му је "Вагнер" потврдио смрт бизнисмена Јевгенија Пригожина.
- Управо сам разговарао са изванредним "музичарима". Они потврђују смрт Јевгенија Пригожина и Дмитрија Уткина - рекао је Рогов.
Уткин је био један од оснивача "Вагнера".
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)