КОПНЕНЕ СНАГЕ ИРАНА И РУСИЈЕ ДОГОВОРИЛЕ: Унапређе борбене готовости две армије

Танјуг

21. 08. 2023. у 20:24

КОМАНДАНТ копнених снага иранске војске бригадни генерал Кијумарс Хејдари изјавио је данас да су његове снаге спремне да прошире војну сарадњу са Русијом.

КОПНЕНЕ СНАГЕ ИРАНА И РУСИЈЕ ДОГОВОРИЛЕ: Унапређе борбене готовости две армије

Фото: Танјуг/АП

Током састанка са главнокомандујућим руских копнених снага Олегом Леонидовичем Саљуковим у Москви договорено је јачање војне сарадње и реализација пројеката које ће унапредити борбену готовост две земље, преноси агенција Ирна.

Руски командант је додао да Москва и Техеран разматрају даље јачање билатералних односа.

-Иран је једна од кључних земаља Блиског истока и стратешки партнер Русије, рекао је Саљуков.

Пре састанка, Хејдари је положио венац на гроб Незнаног војника на Кремаљском зиду у Александровском врту.

Ирански командант је у недељу, првог дана посете Москви, обишао штанд Ирана на међународној изложби Руске армије 2023 у Патриотском парку на периферији Москве.

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА: Високопрецизна снајперска пушка Астарта представљена на форуму Армија-2023

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

РУСКИ АГЕНТИ СТИГЛИ И ДО ХРВАТСКЕ: Пуковник ФСБ бежао у лешу краве, тражили га на јахти у Јадрану