ОСУМЊИЧЕНИ РУСКИ ШПИЈУНИ: Двоје од троје приведених бугарских држављана у Лондону били чланови изборне комисије

Танјуг

16. 08. 2023. у 22:22

ДВОЈЕ од троје бугарских држављана ухапшених у уторак у Великој Британији, због сумње да су шпијунирали у корист Русије, били су чланови изборне комисије, потврђено је за агенцију БТА у бугарском Министарству спољних послова (МИП).

ОСУМЊИЧЕНИ РУСКИ ШПИЈУНИ: Двоје од троје приведених бугарских држављана у Лондону били чланови изборне комисије

Фото:

Бугарски држављани Катрин Иванова и Бисер Јамбазов су били председници секцијских изборних комисија у Лондону. – Катрин Иванова у секцији 2 амбасаде у Лондону, а Бисер Јамбазов у лондонској општини Илинг, на основу одлуке Народне скупштине од 27. марта 2021.

Они су номиновани од стране бугарске заједнице у Лондону и од стране Иницијативног одбора за секцију у Илингу, Лондон, саопштило је Министарство спољних послова.

-Желимо да појаснимо да је према чл. 104, ст. 6. и 7. Изборног законика, када странка или коалиција није дала предлог, Централна изборна комисија (ЦИК), најкасније 12 дана пре дана одржавања избора, на предлог председника, или министра иностраних послова или заменика министра кога он овласти, именује за чланове секцијских изборних комисија лица одговарајућих дипломатских или конзуларних представништава, наводи се у саопштењу бугарског министарства.

Портпарол ЦИК-а Росица Матева рекла је раније данас за БТА да чак и да су притворени бугарски држављани учествовали у ЦИК-у, то "ни на који начин не може да се одрази на резултате избора, јер је реч о раду колективног тела".

У уторак је Би-Би-Си јавио да су тројица бугарских држављана приведена у Великој Британији под сумњом за шпијунажу за Русију, објавивши њихове фотографије и имена.

БОНУС ВИДЕО - ОВАКО СЕ БРАНИ КРИМСКИ МОСТ: Свуда је магла и дим

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ПРЕВАРЕНЕ ДЕСЕТИНЕ СПОРТИСТА! Лажно се представљао као звезда филмова за одрасле, невероватно шта је све урадио асовима спорта!