МАЈК ПЕНС: Упркос томе шта Трамп каже, избори у Џорџији нису покрадени
МАЈК Пенс, бивши амерички потпредседник у администрацији Доналда Трампа, поручио је данас да избори у савезној држави Џорџији 2020. године нису покрадени, без обзира на тврдње бившег председника.
FOTO: Tanjug/AP
-Упркос томе шта више од две и по године причају бивши председник и његови савезници, избори у Џорџији нису покрадени, а ја нисам имао право да поништим резултате 6. јануара, рекао је Пенс на догађају у Индијани, у његовом првом реаговању на подизање оптужнице против Трампа због наводне намере да поништи резултате председничких избора у Џорџији, преноси портал "Хил".
Он је додао да је извршио своју дужност тог 6. јануара 2021. године и да се побринуо да дође до "мирног преноса власти у складу са Уставом Сједињених Држава и законима ове земље".
Пенс је нагласио да нико није изнад закона, нагласивши да Трамп и други против којих је подигнута оптужница "имају право на претпоставку невиности коју ужива сваки Американац".
Велика порота у америчкој савезној држави Џорџији подигла је у понедељак оптужницу против Трампа због покушаја да поништи свој пораз од демократе Џозефа Бајдена на председничким изборима 2020. године.
То је четврта кривична пријава против Трампа и друга која га терети да је покушао да промени резултате гласања 2020. године.
Реагујући на подизање још једне оптужнице против њега, бивши председник САД је рекао да је реч о политички мотивисаним и намештеним оптужбама.
Он је најавио да ће у понедељак објавити извештај о "изборној превари" за коју тврди да се догодила у Џорџији 2020. године.
БОНУС ВИДЕО - ОВАКО СЕ БРАНИ КРИМСКИ МОСТ: Свуда је магла и дим
Препоручујемо
ХОЋЕ ЛИ СЕ ТРАМП ПРЕДАТИ БЕЗ БОРБЕ? Бившег председника чекају у затвору
16. 08. 2023. у 10:49
"ТУЖНА САМ, НЕ ОСЕЋАМ ЗАДОВОЉСТВО": Хилари Клинтон о оптужници против Доналда Трампа
15. 08. 2023. у 17:39
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)