ПЕТОРИЦА ПОЛИЦАЈАЦА УХАПШЕНА У МАРСЕЈУ: Осумњичени за смрти мушкарца у том граду
ПЕТОРИЦА полицајаца ухапшена су у Марсеју у истрази о смрти 27-годишњег мушкарца за време нереда у том граду 1. јула.
Фото: Профимедиа
Како наводи Гардијан, они су били међу 20 припадника елитне јединице Раид, који су испитивани о повредама Мохамеда Бендриса за време немира који су захватили земљу након што је полиција пуцала на тинејџера у предграђу Париза 27. јуна.
Јавни тужилац је сугерисао да је Бендрис "вероватно" умро након "снажног ударца пројектила "флеш-лопте" у грудни кош", након чега је уследио срчани застој.
Гардијан наводи да се Бендрис возио скутером за време немира, а обдукција је открила трагове повреде грудног коша за које се верује да их је нанело полицијско оружје које испаљује велике гумене метке.
Покренута је истрага због навода о изазивању смрти "употребом или претњом оружјем".
-Те ноћи су се на том подручју дешавали нереди и пљачке, али није могуће утврдити да ли је жртва учествовала или се возила тим подручјем, рекао је тужилац.
БОНУС ВИДЕО - СТИГЛО ПОЈАЧАЊЕ ЗА РУСКУ МОРНАРИЦУ: Најбољи систем противваздушне одбране кратког домета
Препоручујемо
ГДЕ ЈЕ ДАНАС И КАКО ИЗГЛЕДА КСЕНИЈА: Због болести се гадили да ми пруже руку
08. 08. 2023. у 09:17
ЦЕО ЖИВОТ ЈЕ ПАТИЛА: Исидору рођена мајка није волела - "Покушавам да схватим зашто"
08. 08. 2023. у 08:29
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)