ИНДИЈСКИ ДРАГУЉИ НА УДАРУ: Америка их оптужила да увозе из Русије
АМЕРИЧКЕ власти замрзле су трансфере у вредности од око 26 милиона долара фирмама које припадају индијским трговцима дијамантима и оптужиле их да увозе из Русије.
Фото: Пиксабеј
Овај потез Канцеларије за контролу иностране имовине (ОФАЦ) Министарства финансија Сједињених Америчких Држава наводно је усмерен на филијале индијских компанија регистрованих у Уједињеним Арапским Емиратима, пише "Економик тајмс".
Трансакције у доларима фирма са седиштем у УАЕ заустављене су јер Америка сумња да су њихове залихе дијаманата пореклом из Русије, или да ове компаније имају инвестиције и друге везе са руским рударима и санкционисаним субјектима.
Председавајући Савета за промоцију извоза драгуља и накита (ГЈЕПЦ) Випул Шах изјавио је да је то тело покренуло ово питање са Министарством трговине и амбасадом Индије у УАЕ.
- Покушавамо да објаснимо ОФАЦ-у да су исплате извршене субјектима који нису санкционисани, па чак и неким руским ентитетима много пре него што су санкције ступиле на снагу. Веома је мало директног увоза дијаманата из Русије - каже Шах.
У мају су лидери Г7 саопштили да ће, поред осталих санкција, ограничити трговину дијамантима који се копају, обрађују или производе у Русији.
Европска унија настоји да пооштри економске санкције Руској Федерацији увођењем даљих ограничења на трговину руским дијамантима како би смањила приходе Москве, наведено је у саопштењу европске комесарке за финансијску стабилност Мејрид Макгинис које је у јулу објављено на сајту Европског парламента.
Садашњим санкцијама ЕУ обухваћени су руско синтетичко или реконструисано драго камење, док друго драго камење и дијаманти не подлежу ограничењима увоза осим ако се не налазе у златном накиту.
БОНУС ВИДЕО: ИНДИЈА ПРЕМАШИЛА КИНУ ПРЕМА БРОЈУ СТАНОВНИКА - Велика забринутост у Њу Делхију
(РТ)
Препоручујемо
ГДЕ ЈЕ ДАНАС И КАКО ИЗГЛЕДА КСЕНИЈА: Због болести се гадили да ми пруже руку
08. 08. 2023. у 09:17
ЦЕО ЖИВОТ ЈЕ ПАТИЛА: Исидору рођена мајка није волела - "Покушавам да схватим зашто"
08. 08. 2023. у 08:29
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (1)