ПОРУКА ИЗ КРЕМЉА: Нисмо спремни да поверујемо Вашингтону на реч
МОСКВА није спремна да верује Вашингтону на реч када се ради о обећањима по питању извоза хране у случају да се врати прехрамбеном споразуму, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото: Профимедиа
Подсетимо, амерички државни секретар Ентони Блинкен рекао је да су САД спремне да гарантују Русији безбедност извоза хране, када се Москва врати споразуму о житу.
Блинкен је истакао да су САД предузеле кораке за решавање питања транспорта и осигурања, током важења споразума о житу.
- Између осталог, писали смо банкама да се одобри вршење трансакција - рекао је он.
Упитан да ли је Русија спремна да поверује америчким званичницима, Песков је одговорио:
„На реч – не.“
Прехрамбени споразум је престао да важи 18. јула, а Русија је обавестила Турску, Украјину и Уједињене нације да се противи његовом продужавању. Председник Русије Владимир Путин је раније рекао да услови споразума који се тичу Русије нису испуњени, без обзира на напоре УН, јер западне земље нису планирале да испуне своја обећања.
Након прекида функционисања црноморске житне иницијативе и прекида морског хуманитарног коридора, сви бродови који плове у акваторији Црног мора ка украјинским лукама, од поноћи 20. јула третирају се као потенцијални превозници војног терета, саопштило је Министарство одбране Русије.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
СНИМАК ИЗ ДРОНА СА КРФА: Ватра је уништила све пред собом
Препоручујемо
АМЕРИКА ДАЛА ОБЕЋАЊЕ РУСИЈИ: САД спремене да гарантују безбеднст руског извоза хране
03. 08. 2023. у 21:58
БЕЛА КУЋА УПОЗОРАВА РУСИЈУ: Велике последице због повлачења из споразума о житу
17. 07. 2023. у 21:40
СУД У ВАШИНГТОНУ ОДЛУЧИО ДА НЕ УХАПСИ ТРАМПА: Бивши председник се изјаснио – није крив
03. 08. 2023. у 22:46
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (2)