ОГЛАСИО СЕ ЕРДОГАН: Турски председник открио када ће размотрити кандидатуру Шведске за улазак у НАТО
ТУРСКИ председник Реџеп Тајип Ердоган изјавио је данас да ће парламент те земље у октобру размотрити захтев Шведске за чланство у НАТО.
Фото: Профимедиа
- Када парламент настави са радом (у октобру после летње паузе), урадићемо све што је потребно, а посланици ће размотрити захтев Шведске. Коначна одлука је на посланицима - рекао је Ердоган у обраћању после седнице кабинета, преноси Риа новости.
Он је истакао да је Анкара спремна да све проблеме решава дијалогом. Ердоган је рекао да је са украјинским председником Володимиром Зеленским током посете Истанбулу разговарао о начинима решавања сукоба у Украјини.
- Угостио сам 7. јула председника Украјине Зеленског и са њим разговарао о актуелним питањима. Разменили смо ставове о окончању рата, који траје више од 500 дана - рекао је Ердоган у обраћању нацији после седнице владе.
Он је навео да је Анкара спремна да допринесе решавању сукоба.
БОНУС ВИДЕО: ИНДИЈА ПРЕМАШИЛА КИНУ ПРЕМА БРОЈУ СТАНОВНИКА: Велика забринутост у Њу Делхију
Препоручујемо
ХОЋЕ ЛИ ШВЕДСКА УЋИ У НАТО? Ердоган: Подржаћемо чланство, ако делују против тероризма
21. 07. 2023. у 15:14
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)