БАЈДЕНОВ "ЛОВ НА ВЕШТИЦЕ" Трамп: Његово "министарство неправде" жели да ме ухапсе усред кампање

Танјуг

18. 07. 2023. у 19:05

БИВШИ председник САД Доналд Трамп рекао је данас да актуелни председник Џо Бајден и америчко "министарство неправде" желе да га ухапсе усред кампање за изборе 2024. године.

БАЈДЕНОВ ЛОВ НА ВЕШТИЦЕ Трамп: Његово министарство неправде жели да ме ухапсе усред кампање

Фото Танјуг/АП

- Лов на вештице! Покварени Џо Бајден и његово министарство неправде желе да оптуже и ухапсе његовог политичког противника (мене), који води у анкетама за предстојеће председничке изборе 2024. године - написао је Трамп на својој друштвеној мрежи "Трутх Социал".

Он је додао да се тако нешто до сада није дешавало у Сједињеним Државама.

- Тако нешто се никада није догодило у нашој земљи, и то у сред кампање? Мешање у изборе и недолично понашање тужилаштва - поручио је Трамп.

Бивши председник је претходно саоптио да је примио писмо специјалног тужиоца Џека Смита, у којем наводи да је Трамп "мета истраге" Велике савезне пороте о догађајима који су довели до упада у амерички Капитол 6. јануара 2021. године.

Оптужница би се односила на Трампове покушаје да поништи резултате председничких избора 2020. године, када је изгубио од Џоа Бајдена. Међутим, још је нејасно са којим конкретним оптужбама би Трамп могао да се суочи уколико тужиоци одлуче да подигну оптужницу.

БОНУС ВИДЕО: ТРАМП ИЛИ БАЈДЕН - Које државе одлучују победника?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су гробари из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)