ЈОШ УВЕК НИШТА ОД РЕМОНТА УКРАЈИНСКИХ "ЛЕОПАРДА": Без договора између Немачке и Пољске

ЈОШ нису донете одлуке о планираном отварању центра за поправку и одржавање тенкова "леопард" у Пољској, рекао је представник пољског председника задужен за међународна питања Марчин Пшидач.

ЈОШ УВЕК НИШТА ОД РЕМОНТА УКРАЈИНСКИХ ЛЕОПАРДА: Без договора између Немачке и Пољске

Фото: Профимедиа/Илустрација

- За сада нема одлука у вези са сервисним центром за "леопарде". Преговори су у току - рекао је он и понудио да се сачекају одлуке.

- Поуздано знамо да немачка страна жели да из ове сарадње добије најповољније услове - рекао је Пшидач.

Министарство одбране Немачке саопштило је 12. јула да Пољска и Немачка планирају да заједнички координирају поправку тенкова "леопард" који су послати Украјини.

Министарство одбране је изнело процену да би ремонт Леопарда 2А5 и Леопарда 2А6 "могао да почне сада", чим Оружане снаге Украјине то затраже.

Како је 12. јула јавио Н-ТВ канал, позивајући се на представника немачког министарства одбране са самита НАТО-а у Вилњусу, Немачка ће на својој територији поправљати тенкове Леопард 2А5 и Леопард 2А6 оштећене у Украјини.

Према писању листа "Ханделсблат", Берлин је наводно одбио да организује заједнички центар за одржавање и поправку тенкова у Пољској због "апсолутно надуваних цена пољске стране".

Магазин Шпигел објавио је да је пољска државна компанија ПГЗ желела да узме више од 100.000 евра за почетну инспекцију војне опреме. У Немачкој таква услуга кошта само око 12.000 евра. Почетком јула, немачки министар одбране Борис Писторијус је најавио намеру страна да отклоне све несугласице по овом питању у року од 10 дана.

БОНУС ВИДЕО: СТИГЛО ПОЈАЧАЊЕ ЗА РУСКУ МОРНАРИЦУ - Најбољи систем противваздушне одбране кратког домета

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову